OHP Logo OCHOTNICZE HUFCE PRACY
Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Oferty pracy Refundacja Przetargi Kontakt

Platforma Programowa "OHP dla Szkoły"

Platforma Programowa "OHP dla Szkoły" to przede wszystkim ogólnopolski portal tematyczny, zawierający część:
- informacyjno-edukacyjną przeznaczoną dla młodzieży oraz doradców OHP i szkolnych doradców zawodowych,
- szkoleniową dla doradców OHP i SzOK (kursy w formie e-learningu);
- organizacja targów i giełd edukacyjnych, zajęć warsztatowych dla młodzieży i doradców zawodowych, wsparcie merytoryczne oraz techniczne;
- wspólne programy i akcje promujące posiadane zasoby z dziedziny poradnictwa zawodowego;
- cykliczne wojewódzkie i ogólnopolskie spotkania doradców zawodowych MCIZ OHP i SzOK, konferencje, seminaria.

Portal tematyczny Platforma Programowa "OHP dla Szkoły" powstał w celu budowania trwałego sytemu dostępu i wymiany informacji dla określonej grupy osób zainteresowanych poradnictwem zawodowym. Docelowo portal ma służyć doradcom zawodowym OHP i SzOK, jednak wiele ciekawych informacji i materiałów znajdą na nim wszyscy zainteresowani zagadnieniami poradnictwa zawodowego - przede wszystkim młodzież. Dla tej ostatniej grupy na portalu zamieszczone zostały przykłady dokumentów aplikacyjnych, porady w zakresie poszukiwania pracy, informacje o samozatrudnieniu i wolontariacie. Młody człowiek znajdzie na portalu szereg materiałów pomocnych w podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych w postaci broszur, poradników i ulotek.


Główne podstrony portalu zawierają: informacje bieżące na temat działalności OHP, MCIZ, SzOK i MCK, informacje na temat rynku pracy (tu użytkownik znajdzie odniesienia do poradnictwa zawodowego, instytucji rynku pracy i ofert pracy), bazę wiedzy z zasobami metodycznymi dla doradców zawodowych i materiałami dla młodzieży oraz przepisy prawne i linki do ciekawych stron. Doradcy zawodowi mają możliwość wymiany doświadczeń, informacji i poglądów na forum dyskusyjnym. Z kolei uzupełnianie kwalifikacji jest możliwe dzięki kursom e-learningowym zamieszczanym sukcesywnie na portalu i dostępnym dla określonych użytkowników po zalogowaniu.Portal Platforma Programowa "OHP dla Szkoły" dostępny jest pod adresem:

www.ohpdlaszkoly.pl 

 


drukuj stronę

Warmińsko-Mazurska WK
ul. Narutowicza 4, 10-581 Olsztyn
tel./fax (089) 527-62-03

BIP

MCK   DMP   OBP  
Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o WM WK OHP
Projekty i programy
Na skróty - linki
 MEN
 MR
Stronę przygotowuje Rzecznik Prasowy WM WK OHP. Copyright 2007