OHP Logo OCHOTNICZE HUFCE PRACY
Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Oferty pracy Refundacja Przetargi Kontakt

x

„ZDOLNI I KREATYWNI W IŁAWIE”

Dnia 15 marca br. w Iławie odbył się już III Powiatowy Turniej Zawodoznawczy „Zdolni i kreatywni” oraz IV „Giełda praktyk i zawodów”. Organizatorami tego przedsięwzięcia było Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Iławie, Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie oraz Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Iławie. Celem inicjatyw była promocja idei doradztwa edukacyjno-zawodowego, rozwijanie kreatywności uczniów, pokazanie ich zainteresowań, talentów a także pomoc w wyborze szkoły oraz zawodu.

W Turnieju wzięło udział 10 drużyn 4-osobowych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Iławy oraz powiatu iławskiego. Podczas rozgrywek uczestnicy mieli okazję wykazać się kreatywnością, pomysłowością, własnymi umiejętnościami oraz pracą w grupie. Młodzież była oceniana podczas konkurencji takich jak „Logopeda”, „Konstruktor”, „Wizażysta” oraz „Posłuchaj i narysuj”, w której wzięli udział rodzice, którzy zostali zaproszeni do udziału w Turnieju. Inne konkurencje, takie jak „Prezentacja grupy”, „Prezentacja multimedialna”, i „Mała przekąska”, były konkurencjami, które zostały przygotowane przez drużynę wcześniej, a ocenie podlegała estetyka, pomysłowość oraz umiejętność przekazu. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum z Franciszkowa, drugie miejsce Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Iławie, trzecie miejsce Liceum Ogólnokształcące w Iławie.

Jednocześnie podczas Turnieju odbywała się IV Giełda praktyk i zawodów, której celem było wsparcie młodzieży podczas wyboru zawodu. Przedstawiciele zawodów, takich jak: ratownik medyczny, fotograf, logopeda, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, krawiec, mechanik samochodowy, geodeta opowiadali o swoich zawodach, o tym czym kierowali się podczas wyboru zawodu, dlaczego wykonują taki a nie inny zawód, jak wyglądała ich ścieżka edukacyjno-zawodowa. Po zakończonych prezentacjach zawodów młodzież miała okazję osobiście uzyskać informacje o plusach i minusach wykonywanego zawodu.

Obie inicjatywy zapisały się już na stałe w kalendarzu organizatorów, a z roku na rok zyskują większą popularność. 

16-03-2017
drukuj stronę

Warmińsko-Mazurska WK
ul. Narutowicza 4, 10-581 Olsztyn
tel./fax (089) 527-62-03
e-mail: warminsko-mazurska@ohp.pl

BIP

MCK   DMP   OBP  
Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o WM WK OHP
Projekty i programy
Na skróty - linki
 MEN
 MR
Stronę przygotowuje Rzecznik Prasowy WM WK OHP. Copyright 2007